درباره ما

«وَلْتَكُنْ مِنْكُمْ أُمَّةٌ یدْعُونَ إِلَى الْخَیرِ وَیأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَینْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَأُولَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ [ آل عمران / 104 ] باید از میان شما، جمعی دعوت به نیکی، و امر به معروف و نهی از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند.»

فضای مجازی و شبکه های پیام رسان، گسترش روزافزونی دارند و انواع خدمات فردی و اجتماعی در این فضا، ارائه می گردد. از سوی دیگر با توجه به شرایط جهانی پیش آمده ناشی از ویروس کرونا، دسترسی و دریافت خدمات دینی و مشاوره با کارشناسان دینی به صورت حضوری محدودیت یافته است. بدین جهت توسعه فعالیت های دینی و فرهنگی در فضای مجازی ضروری می نماید.
گروه های فرهنگی تبلیغی واعظون و ره پویان با درک این ضرورت، اقدام به راه اندازی سامانه کانون خدمات فرهنگی دینی، کردند که با هدف تسهیل و توسعه ارتباط مدیران محیط های مجازی با کارشناسان مذهبی طراحی شده است.

مخاطب اصلی این سامانه دو گروه هستند:

1. مدیران محیط های مجازی تعاملی، شامل ؛ انجمن های گفتگو، سایت های تعاملی، کانال ها و گروه های پیام رسان، پلتفرم ها و اپلیکیشن های تعاملی، که می توانند نسبت به درخواست کارشناس اقدام نمایند.
2. کارشناسان فرهنگی و مبلغان دینی ؛ در فاز اول این سامانه طلاب و مبلغان دینی خواهر و برادر، می توانند با ثبت نام در سامانه، جهت ارائه خدمات فرهنگی در محیط های مجازی اعلام آمادگی نمایند تا سامانه نسبت به معرفی و همکاری ایشان با مدیران محیط ها اقدام نماید.

این سامانه، ضمن هماهنگی و حمایت معنوی برخی نهادها و مراکز فرهنگی، به صورت مستقل فعالیت می کند و امیدواریم بتوانیم این خدمت را علاوه بر ماه رمضان در طول سال و برای همه محیط های متقاضی توسعه دهیم.

اهداف و رویکردها:

1. معرفی و اعزام کارشناس به محیط های تعاملی فضای مجازی جهت تقویت بنیه و محتوای مذهبی
2. ایجاد بستر ارتباط مستمر گروهها و کانالها یا حتی مخاطبان آنها با عالمان دینی
3. ایجاد و تقویت شبکه باز نشری
4. زمینه سازی شبکه تولید و باز تولید فرهنگی با بهره گیری از همکاری مدیران و اعضا گروهها و کانال ها

سیاست های کلی:

1. فعالیت های این سایت بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران و با تاکید بر ارزشهای انقلابی است
2. محوریت معارف قرآن و مکتب اهل بیت(ع) و حرکت در جهت گسترش تبلیغ به تمامی محیط های مورد نیاز در فضای مجازی.
3. اهتمام به ترویج افكار اصیل اسلامی و فعالیت در مسیر گسترش اثرگذاری آموزه های دینی و افزایش کمی و کیفی آن در حوزه های مختلف فضای مجازی
4. تعهد اخلاقی اعضا جهت اجرای وظایف و مسئولیت های محوله ی احتمالی و رعایت قوانین و مقررات و پرهیز از هرگونه عمل تنش زا و اختلاف برانگیز.

سیاست های اجرایی:

1. کارشناسان مذهبی معرفی شده از سوی این سامانه، از مبلغین و فضلای حوزوی هستند که صلاحیت آنها برای فعالیت فرهنگی و تبلیغی از مسیرهای مختلف توسط مدیران سامانه بررسی شده است.
2. همکاری و فعالیت فرهنگی کارشناسان در محیط های مجازی، به صورت جهادی و بدون دریافت هزینه می باشد.
3. خدمات فرهنگی کارشناسان، شامل پاسخگویی به سوالات در موضوعات تخصصی به صورت خصوصی یا عمومی در محیط ها، ارائه سخنرانی صوتی یا تصویری زنده یا آفلاین ، اجرا برنامه های فرهنگی ( نظیر مسابقات کتابخوانی و ...) می باشد.
4. هرگونه توسعه کمی یا کیفی فعالیت و برنامه فرهنگی در محیط های مجازی با هماهنگی مدیر محیط و کارشناس معرفی شده صورت می گیرد.
5. هر گونه توافق مالی مدیر محیط با کارشناس جهت گسترش فعالیت، از نظر این سامانه بلامانع است.
6. خدمات و سرویس های ارائه شده از سوی این سامانه برای کارشناسان و مدیران محیط های مجازی ، رایگان و بدون هزینه است.
7. این سامانه، هیچ گونه نفع مادی از فعالیت خود طراحی نکرده و هزینه های طراحی، پیاده سازی، پشتیبانی فنی، مدیریت و سایر هزینه ها، با همت اعضا و کمک های دریافتی انجام و تامین می گردد.
8. جهت ارتقاء خدمات ارائه شده از سوی کارشناسان، لینک پشتیبانی سامانه و آی دی ما در شبکه های مختلف، آماده دریافت نظرات و شکایات در خصوص فعالیت کارشناسان می باشد.

رمضان 1399 شمسی - رمضان 1400 شمسی